Szkolenia– pierwsza pomoc online

Szkolenia z pierwszej pomocy, szkolenia online, webimarowe, spotkania na żywo w Internecie – tak spotykamy się z Wami od listopada 2020r. Głównie spotykamy się na webimarach z Andrzejem – Ratownikiem Medycznym, ojcem dwójki szalonych dzieciaczków, który sam w codziennym życiu wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas studiów. Sami wiecie, jakie pomysły potrafią mieć dzieci – to ściana wyrośnie im na środku drogi, to potkną się o własny cień – rozcięte czoło, krwotok z nosa, stłuczone kolano. Czasem cudowny ozdrawiający całus mamy nie wystarcza i potrzebna pomoc superbohatera – taty.

szkolenia pierwsza pomoc online Pomysł szkoleń z pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom online został zrealizowany w trakcie zamknięcia nas w domach, ale przyjął się i z radością jest kontynuowany.

Jakie korzyści wynikają z tego typu szkolenia?

Możesz połączyć się z każdego miejsca na świecie ze specjalistą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i w bezpiecznych warunkach nauczyć się nowych umiejętności. W domowym zaciszu ćwiczysz, słuchasz, a jak trzeba, to włączasz się w dyskusję i otrzymujesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Nigdy nie było łatwiej – nie musisz odrywać się od rutyny usypiania dzieci – wystarczą słuchawki i telefon, aby być połączonym na żywo. Wystarczy laptop odpalony w tle podczas wieczornej krzątaniny, a Ty uczysz się i ogarniasz życie w jednocześnie. 😊

Rozmawiamy, dyskutujemy, spotykamy się i wyjaśniamy różne wątpliwości. Spotkanie na żywo daje poczucie bezpieczeństwa i pewności tego, że wiemy jak zachować się w danej sytuacji.

Jeśli jesteś zainteresowana/ zainteresowany kursem w formie webimaru zapraszam Cię tutaj – https://przedkaretka.pl/kurs-pierwszej-pomocy-online/

Spotykamy się raz w miesiącu, jeśli chcesz kupić kurs on-line dla większej ilości osób napisz do nas wiadomość w formularzu.

A oto najczęściej zadawane pytania:

Czy jeśli dziecko się zadławi mogę zrobić mu krzywdę?

Szkolenia pierwsza pomoc online 1Tematem który rozgrzewa obecnych i przyszłych rodziców do czerwoności jest temat zadławień u dzieci i niemowląt mówicie, że boicie się że możecie zrobić krzywdę swojemu dziecku. Pamiętaj działanie ratownicze to najlepsze co możesz zrobić na miejscu zdarzenia. Od Twojego zdecydowanego działania zależy czy wezwana na miejsce karetka pogotowia ratunkowego z ratownikami medycznymi na pokładzie przyjdzie do dziecka które już oddycha samodzielnie czy na skutek zadławienia doszło do zatrzymania oddechu i krążenia. Dojazd karetki do w najlepszych okolicznościach kilka minut. Od Tego jak wykorzystasz te klika minut ratując zdrowie a nawet życie swojego dziecka zależy prawdopodobieństwo jego przeżycia.

Kiedy zacząć pomagać a kiedy czekać aż dziecko samo sobie poradzi

Każdy rodzic zna swoje dziecko – na live na naszych Instagramie rozmawialiśmy z specjalistami z rozszerzania diety i metody BLW – Bobas lubi wybór. Rozszerzanie diety to dla rodziców moment którego obawiają się najbardziej. Kawałki jedzenia które zastępują papki czy kremy z warzyw są potencjalnie przyczyną zadławienia. Najważniejsze to przygotować się do rozszerzania diety i znać algorytm postępowania w zadławieniu. W większości przypadków sam kaszel wystarczy i nie będziesz musiał podejmować działań ratowniczych- jednak jeśli widzisz , że dziecko nie wydaje z siebie żadnych dźwięków, kaszel staje się nieefektowny, dziecko traci przytomność – Działaj każda sekunda może decydować o przyszłości dziecka.

Dziecko uderzyło się w główkę, jest przytomne kiedy należy szukać pomocy u specjalisty?

Urazy głowy to bardzo szeroki i skomplikowany temat. Każdy z rodziców powinien obserwować swoje dziecko. Jeśli widzimy jakieś niepokojące symptomy np. wymioty , zawroty głowy, ból głowy utraty przytomności jeśli widzisz, że Twoje dziecko nie zachowuje się tak „ jak zwykle” poszukaj porady lekarza – Gdzie ? Pamiętaj , że oprócz SOR możesz szukać pomocy w Nocnej i Świątecznej Opiece Lekarskiej – czyli pomoc w przychodni wtedy gdy przychodnia jest zamknięta np. w weekendy i święta.

Czy w trakcie prowadzenia uciskania klatki piersiowej można połamać żebra?

Oczywiście – statystyki Europejskiej Rady Resuscytacji mówią , że połamane żebra w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej są częste. Tego typu powikłanie jednak nie powinno zatrzymywać Cię przed udzielaniem pierwszej pomocy i uciskaniem klatki piersiowej ponieważ korzyści wynikające z powrotu oddechu są zdecydowanie większe niż ewentualne złamane żebro.

Czy podczas zakrztuszenia np. napojem uderzamy w okolicę międzyłopatokową?

Szkolenia pierwsza pomoc online 2Jeśli chodzi o zakrztuszenie to najczęściej nasz naturalny odruch czyli kaszel zupełnie wystarczy. Zadławienie najczęściej to ciało stałe np. pokarm a zadławienie to płyn. Nie ma znaczenia czy jest to woda czy sok czy może woda z basenu, bo takie pytanie również podło. Działanie jest dokładnie takie samo – u dzieci zachęcamy do kaszlu, później uderzamy w okolice międzyłopatkową i uciśnięcia nadbrzusza.

Czy podczas pandemii covid-19 należy podawać oddechy metodą usta-usta podczas prowadzenia RKO ?

Podczas prowadzenia RKO – możesz odstąpić od prowadzenia oddechów metodą usta- usta. Szczegółowe wytyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w trakcie pandemii Covid-19 znajdziesz pod linkiem – https://www.prc.krakow.pl/wytyczne_covid.html

Oczywiście podczas szkoleń pojawia się wiele pytań, powyższy spis to najczęściej pojawiające się na naszych spotkaniach. Na szkoleniach on-line przeszkoliliśmy już ponad 150 osób. Ale mamy ochotę na dużo więcej. Chcesz uczestniczyć w szkoleniu on-line ? zapisz się na https://przedkaretka.pl/kurs-pierwszej-pomocy-online/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top