Kurs pierwszej pomocy online - Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Szkolenia online to wynik długoletniego doświadczenia w prowadzaniu kursów stacjonarnych dopasowany do osób i sytuacji kiedy niemożliwe jest odbycie szkolenia grupowego. Ostatnie lata pokazały, że kształcenie na odległość może być przyjazną formą przekazywania wiedzy, a także jej odświeżenia. Szkolenie z pierwszej pomocy online można realizować w dowolnej chwili zarówno na komputerze jak i smartfonie oszczędzając przy tym czas, paliwo, i koszty. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą prawidłowo zareagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia zarówno w zaciszu własnego domu w miejscu pracy, podróży czy na wakacjach.


W naszej ofercie mamy dwa rodzaje kursu:


Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy online

Dzięki praktycznej wiedzy zawartej w kursie dowiesz się jak postąpić w przypadku :

 1. Nagłego Zatrzymania Krążenia u dorosłego
 2. Użycie AED
 3. Układanie w pozycji bezpiecznej
 4. Nagłego Zatrzymania Krążenia u dzieci/niemowląt
 5. Zadławienia u dorosłego/ dziecka
 6. Zadławienia niemowlaka
 7. Urazu kręgosłupa (badanie urazowe)
 8. Postępowania w urazach kostno-stawowych (złamanie, zwichnięcie, skręcenie)
 9. Intensywnych krwotoków
 10. Padaczki

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom online

Dzięki praktycznej wiedzy zawartej w kursie dowiesz się jak postąpić w przypadku:

 1. Konieczności wezwania pogotowia – czyli na co zwrócić uwagę podczas wzywania Pogotowia Ratunkowego
 2. Nagłego Zatrzymania Krążenia u dzieci
 3. Nagłego Zatrzymania Krążenia u niemowlat
 4. Zadławienia u dzieci
 5. Zadławienia u niemowląt
 6. Ataku padaczki

Dla kogo jest ten kurs?

 • Pracowników firm – nie ważne, czy Twoja firma działa w branży produkcyjnej, czy usługowej. Każda z osób tam pracujących powinna mieć umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
 • Pracowników jednostek publicznych – szkoły, przedszkoli, żłobków, klubów opieki dla dzieci, uniwersytety, urzędy.
 • Osób prywatnych, które chcą wiedzieć, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia innych osób – rodzice małych dzieci, opiekunowie osób starszych, trenerzy i opiekunowie sportowi.

Co zawiera kurs?

 • Praktyczne lekcje, które obejrzysz na komputerze, tablecie lub smartfonie – ćwicz i rozwijaj się w wygodny dla Ciebie sposób.
 • Praktyczną wiedzę przedstawioną w przejrzystej formie– kurs opiera się przede wszystkim o praktyczne przykłady i sytuacje losowe, które mogą się przydarzyć każdemu z nas.
 • Dostęp na 12 miesięcy – kurs jest dostępny dla Ciebie przez 12 miesięcy. Dodatkowo na bieżąco pojawiają się aktualizacje materiałów w nim zawartych uwzględniając nowelizacje wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.
 • Zaświadczenie imienne uczestnictwa w kursie (za dodatkową opłatą – kontakt na biuro@przedkaretka.pl).

Jesteś ciekawy jak wyglądają szkolenia z pierwszej pomocy?

WYZWANIE W TRAKCIE PANDEMII

W swojej pracy podkreślamy istotę tego, czym zajmujemy się na co dzień. Nie wyobrażamy sobie, aby pandemia zatrzymała nasze działania. Z tego powodu wychodzimy naprzeciw wyzwaniu i uruchomiliśmy możliwość kursu pierwszej pomocy online. Jest to oferta dla wszystkich, którzy obawiają się zajęć stacjonarnych, a w szczególności dla grupy obarczonej wysokim ryzykiem poważnego przebiegu choroby Covid-19.

JAKOŚĆ I EFEKTY

Mimo tego, że szkolenie z pierwszej pomocy jest online – nie wpływa to na jego efekty. Naszym zadaniem jest przekazanie wam potrzebnej wiedzy, którą można przećwiczyć również w warunkach domowych.
Obecnie zajmujemy się dwoma formami kursu: pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt oraz pierwsza pomoc dla dorosłych. Poruszamy tematy zadławienia, urazów, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także ryzyka śmierci łóżeczkowej. W związku z tym, że w ostatnim czasie większość z nas przebywa w domach – warto wiedzieć jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia naszych bliskich.

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ ONLINE, CZYLI ROZWIĄZANIE DLA ZAPRACOWANYCH

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś jak pogodzić naukę z pracą, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Nasze lekcję przyjdą do Ciebie! W szkoleniu możesz uczestniczyć z domu, co wiele ułatwia, kiedy pracujesz lub dodatkowo zajmujesz się dziećmi.
Pierwsza pomoc online to też duża oszczędność czasu i pieniędzy, bo nie wymaga dojazdów na miejsce kursu.

DLACZEGO WARTO?

W przypadku zatrzymania krążenia, już po około 4 minutach u poszkodowanego zaczyna dochodzić do obumierania mózgu. Skutkiem mogą być nieodwracalne zmiany lub nawet śmierć. Służby medyczne najczęściej docierają na miejsce wypadku po 10-15 minutach. W tym momencie pierwszej pomocy może udzielić każdy, dlatego istotna jest edukacja społeczeństwa, w tym zakresie. Nasza firma doskonale rozumie, że bezpieczeństwo jest uzależnione od wiedzy.

Ważna jest również znajomość wszystkich niezbędnych zasad. Większość osób, które zaniechały udzielenia pierwszej pomocy – zrobiły to z powodu braku konkretnej wiedzy. Jeśli czujesz się niepewnie ze swoimi kompetencjami – koniecznie skorzystaj z naszej oferty, a przekonasz się, że to nie jest takie trudne.

Pamiętaj, że udzieleniem pierwszej pomocy jest również wezwanie pogotowia, jednak nawet w przypadku tej czynności – należy zachować pewne normy np. przedwczesne rozłączenie się uniemożliwi dotarcie ratowników na miejsce zdarzenia.  Nasza firma zdaje sobie sprawę, że nie można pozostać biernym. Dlatego nawet w sytuacji światowej pandemii – nadal kontynuujemy swoją misję, której celem jest ratowanie ludzkiego życia.